بریتانیا در پی محدود کردن تبلیغات مربوط به قمار برای کودکان

تبلیغات برای کودکان

بریتانیا قوانین جدیدی وضع کرده است که بر اساس آن وبسایت ها و بازی های ویدئویی طراحی شده برای کودکان (اصطلاحا Child-friendly) را از تبلیغات با محتوای قمار منع خواهد کرد، حرکتی که بسیاری از توسعه دهندگان برنامه ها و تاثیر گذاران شبکه های اجتماعی را تحت تاثیر خواهد گذاشت.

بر اساس این قوانین از ابتدای آپریل ۲۰۱۹ کمپانی های فعال در بیزینس های قمار از انجام تبلیغات با هدف گذاری افراد زیر ۱۸ سال بر روی وبسایت ها و شبکه های اجتماعی منع خواهند شد.

همچنین از تبلیغات بنگاه های شرط بندی در سایت هایی که مخاطبان جوان دارند جلوگیری می شود، به عنوان مثال گروه ها و پیج های موجود در شبکه های اجتماعی که اعضای آن طرفداران جوان یک باشگاه ورزشی فوتبال باشند می تواند شامل این قانون باشد. در این قوانین مشخص گردیده است که تبلیغات در بازی های ویدئویی می بایست تابع استانداردهای جدیدی باشد که این قوانین در تعاریف بازی مسئولانه جای می گیرند.

در قوانین جدید از استفاده شرکت های اداره کننده صنایع قمار از ستاره های مشهور و سلبریتی های زیر ۲۵ سال در تبلیغات خود جلوگیری به عمل خواهد آمد، این موضوع یکی از منابع درآمد بسیاری از ستارگان جوانتر فوتبال می باشد به طوری که بسیاری از تیم های فوتبال حاضر در لیگ برتر انگلیس در کنار مدیریت باشگاه صاحب شرکت های قمار نیز هستند که با اتکا به تبلیغات در این زمینه از درآمدهای جانبی فعالیت های ورزشی نیز بهره مند می گردند. به نظر می رسد نظارت بر تبلیغات اینترنتی کار بسیار پیچیده تری از کنترل تبلیغات تلویزیونی و یا بیلبوردها باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.