برخی داستان های برندگان بلیت لاتاری گاها به چیزی فراتر از یک خوش شانسی ساده مربوط میشوند، حتی برخی از این افراد به اعداد و شماره های شانس خاصی اعتقاد دارند.

بسیاری از آنهایی که بلیط لاتاری خریداری میکنند عدد و شماره های خود را بر اساس یک الگو و یا باور ذهنی انتخاب می نمایند. برای انتخاب یک عدد شانس یا بلیط برنده باورهای گوناگونی وجود دارد، به عنوان نمونه برخی حتی معتقدند اگر زنی در یک خودرو و در حال انتقال به بیمارستان فرزند خود را به دنیا بیاورد میبایست بر اساس شماره پلاک آن خودرو بلیت لاتاری را خریداری کنند!!

خواب دیدن عدد شانس بلیت لاتاری

این ماجرای مرموز مربوط آسیای شرقی و زنی اهل کشور تایلند میشود، قابل توجه است که بطور مشخص فرهنگ آسیای شرقی با باورها و اعتقادات خاصی همراه است. در میان مردم کشورهای آسیای شرقی افسانه ها و داستان های بسیاری وجود دارند که باورهایی گاها عجیب را شکل میدهند.

این برنده خوش شانس لاتاری تا پیش از این برای تامین مخارج خود و پسرش از طریق دستفروشی در یک باجه غذافروشی که در نزدیکی مدرسه ای در تایلند قرار دارد به کسب درآمد میپرداخته است. این خانم به نام تیتیا بانتاهوم (Tithiya Bantaohome) که اکنون برنده لاتاری به ارزش ۶,۰۰۰,۰۰۰ بات تایلند “Thai Baht” شده است میگوید که شماره شانس بلیت لاتاری خود را از خوابی که فرزند پسرش دیده بدست آورده است!

زن خوش شانس برنده لاتاری شماره اعداد شانس بلیت برنده را بر اساس خواب فرزند پسر خود تعبیر کرد
زن خوش شانس برنده لاتاری شماره اعداد شانس بلیت برنده را بر اساس خواب فرزند پسر خود تعبیر کرد

این خانم تعریف میکند که پسرش در خواب رویایی دیده که طی آن یکی از دوستانش که پیشتر در ماه ژانویه گذشته جان خود را بر اثر تصادف از دست داده بوده وی را ملاقات میکند و از او میپرسد:

چرا هنوز رنج میکشی؟ چرا هنوز پولدار نیستی؟

خواب دیدن برنده لاتاری

این زن خوش شانس در صحبت هایش از قول پسرش افزوده که دوستش یک پیراهن بر تن داشته که بر روی قسمت قفسه سینه آن عدد ۱۹۷۰ نوشته شده بوده است!! پسر این برنده لاتاری گفته است که سپس دوستش یک گونی را که از پول پر شده بود به سمت او انداخته است.

این خانم خوش شانس تایلندی پس از شنیدن داستان پسرش به تعبیر خواب میپردازد و شماره ای که پسرش در رویا دیده بوده است را رمزگشایی میکند تا نهایتا عدد بلیت برنده را بدست می آورد و آن را خریداری مینماید، آن عدد شانس این بوده است:

۴۷۲۲۷۰

شماره شانس برنده قرعه کشی لاتاری
شماره شانس بلیت لاتاری برنده
شماره شانس بلیت لاتاری برنده

این برنده خوش شانس اکنون میتواند با مبلغ بدست آورده زندگی خود را تغییر دهد و شرایط بهتری برای خود و فرزندش مهیا سازد.

عدد شانس و قرعه کشی لاتاری

باورها و افسانه های متعددی پیرامون اتفاقات عجیبی که برای برندگان لاتاری رخ میدهد وجود دارد که گاها داستان و ماجراهای عجیبی را رقم میزند.

در سرتاسر دنیا سمبل های گوناگونی برای شانس وجود دارند
در سرتاسر دنیا سمبل های گوناگونی برای شانس وجود دارند

طرفداران خرید بلیت لاتاری گاها برای انتخاب شماره شانس خود روش های عجیب و غریبی را در پیش میگیرند که در این رابطه بد نیست نگاهی هم به فیلم سینمایی اعداد شانس داشته باشید، در مجموع به عنوان نمونه میتوان به مهمترین این روش ها به شرح زیر اشاره کرد:

 • خرید بلیت لاتاری با استفاده از پیش بینی یک حیوان مانند پرنده طوطی یا مرغ عشق، در این رابطه میتوانید از مطلب مرتبط با حیواناتی که شانس می آورند بازدید نمایید.
 • انتخاب اعداد شانس بر اساس سن و سال و تاریخ تولد.
 • شماره شانس محاسبه شده بر مبنای طالع بینی و علم اعداد.
 • محاسبه شماره بلیط برنده لاتاری بر اساس حوادث و اتفاقات عجیب.
 • خرید بلیط و انتخاب شماره شانس بر مبنای بلیت های برنده قبلی.

اگرچه این موضوعات برای شرکت کنندگان در مسابقات قرعه کشی لاتاری موضوعی عادی بنظر میرسد با اینحال همچنان بسیاری آن را خرافات و غیرمنطقی میدانند.

نحوه محاسبه عدد شانس

یکی از محبوبترین روش ها در انتخاب شماره برنده، محاسبه اعداد شانس میباشد. برای محاسبه شماره شانس از شیوه ها و روش های گوناگونی استفاده میشود، به عنوان نمونه شخص ممکن است این عدد را با در نظر گرفتن یک رویداد خاص بدست بیاورد و یا حتی تاریخ یک مراسم جمعی را برای آن در نظر بگیرد.

محاسبه اعداد شانس
محاسبه اعداد شانس

یکی از محبوبترین روش های محاسبه عدد شانس در نظر گرفتن تاریخ تولد فرد میباشد، البته روش های مختلفی برای محاسبه اعداد شانس وجود دارد و نمیتوان یک روش را بهتر یا قطعی دانست. با اینحال به عنوان نمونه برای بدست آوردن عدد سرنوشت خود میتوانید از دو روش زیر استفاده کنید:

محاسبه عدد شانس با تاریخ تولد خورشیدی

در این روش محاسبه عدد شانس میتوانیم از هر تقویم دیگری استفاده کنیم و نیاز به تبدیل تاریخ نمیباشد. به عنوان نمونه در این مثال یک تاریخ تولد مانند ۱۴ اسفند ۱۳۷۱ را بر اساس تقویم خورشیدی مبنا قرار میدهیم.

 • ابتدا عدد تاریخ تولد را بصورت عدد و بر اساس تقویم خورشیدی مشخص میکنیم که در این مثال ۱۴-۱۲-۱۳۷۱ میباشد.
 • حال میبایست اعداد را با یکدیگر جمع کنیم تا جایی که نتیجه جمع ما یک عدد تک رقمی باشد: ۴+۱+۲+۱+۲+۷+۳+۱ = ۲۱
 • اکنون میبایست عدد ۲۱ را مجدد جمع کنیم: ۱+۲ = ۳
 • بنابراین عدد شانس این تاریخ تولد ۳ میباشد.

محاسبه عدد شانس با تاریخ تولد میلادی به روش چینی

به عنوان نمونه با فرض اینکه تاریخ تولد شخص بر اساس تقویم میلادی ۱۸ دسامبر ۱۹۸۴ باشد، در اینصورت میتوانیم به شکل فرمول زیر محاسبه را انجام دهیم:

 • ابتدا میبایست تاریخ تولد را به بصورت عددی مشخص کنیم که در این مثال بصورت ۱۸-۱۲-۱۹۸۴ میباشد.
 • اکنون تنها میبایست دو رقم آخر سال تاریخ تولد را برای رسیدن به یک عدد تک رقمی جدا کنیم و با یکدیگر جمع نماییم: ۸+۴ = ۱۲
 • حال عدد ۱۲ را مجدد جمع میبندیم: ۲+۱ = ۳
 • بنابراین عدد شانس این تاریخ تولد ۳ میباشد.

1 Comment

 • نسترن, مرداد ۲۶, ۱۴۰۱ @ ۳:۲۹ ب٫ظ Reply

  مردم شانس دارن اعداد شانس خواب میبینن لاتاری برنده میشن من یدونه لاتاری آمریکا برنده نشدم هنوز هر سال هم دارم ثبت نام می کنم 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *