ظهور فرانسیس انگانو در مسابقات یو اف سی به نوعی موجب غافلگیری رقبا شده است، اما همچنان میتوان مبارزان شایسته ای را یافت که شانس برتری در مقابل وی را دارند…

فرانسیس انگانو مبارزی از کامرون که دوران سخت زندگی او اکنون الهام بخش موفقیت برای بسیاری از طرفداران رشته های مختلف ورزشی شده است اکنون برای دفاع از موفقیت خود در یو اف سی با چالش های جدیدی روبروست.

پیشتر به زندگینامه و بیوگرافی فرانسیس انگانو مبارز یو اف سی پرداخته ایم.

لیلاج

فرانسیس انگانو پدیده سنگین وزن مسابقات یو اف سی

فرانسیس انگانو “Francis Ngannou‎” با نمایش خیره کننده اخیر در مقابل استیپه میوچیچ که توانست انتقام شکست پیشین خود را بگیرد اکنون در کانون توجه رسانه ها قرار دارد. بسیاری پیروزی وی را با شکوه و ارزشمند دانسته اند و حتی نوید ظهور یک قهرمان جدید در یو اف سی را میدهند.

  • در ویدئو زیر فیلم منتخب و صحنه های برگزیده مسابقه دوم فرانسیس انگانو در مقابل استیپه میوچیچ در یو اف سی را مشاهده خواهید کرد:
فیلم خلاصه مبارزه دوم فرانسیس انگانو و استیپه میوچیچ در مسابقات یو اف سی

در حالی که فرانسیس انگانو در حال جشن و خوشحالی از پیروزی اخیرش است، در مقابل برخی هنوز معتقدند که انگانو برای ثبت یک رکورد تاریخی همچنان نیاز دارد تا در مبارزه با رقبای قدرتمندتری به پیروزی دست یابد تا بتواند توانایی خود را در یو اف سی به اثبات برساند.

فرانسیس انگانو در حال جشن پیروزی موفقیت های اخیرش در یو اف سی

در ادامه این مطلب با ۵ مبارز یو اف سی که از نظر قدرت و توانایی فنی شایسته مبارزه در مقابل فرانسیس انگانو هستند آشنا خواهید شد.

فرانسیس انگانو در مقابل جان جونز

جان جونز “Jon Jones” متولد ۱۹۸۷ در ایالات متحده آمریکاست. وی که توانسته است در ۲۳ سالگی کمربند قهرمانی یو اف سی را بدست بیاورد از برترین مبارزان تاریخ یو اف سی است.

جان جونز بدون شک بخت بالایی برای پیروزی در مقابل فرانسیس انگانو دارد
جان جونز بدون شک بخت بالایی برای پیروزی در مقابل فرانسیس انگانو دارد

از جان جونز میتوان به عنوان یک مبارز بدون شکست یاد کرد که حتی باخت های به ثبت رسیده وی به دلیل تشخیص خطا توسط داوران و نیز گزارش مثبت تست دوپینگ وی بوده اند.

جان جونز بدون تردید نه تنها رقیب قدرتمندی برای فرانسیس انگانو خواهد بود بلکه حتی باید گفت که سابقه درخشان این مبارز کهنه کار همچنان بر پدیده نسبتا تازه وارد یو اف سی برتری دارد.

جان جونز که میتوان گفت در دنیای مبارزان یو اف سی حاضر است با هر مبارز دیگری روبرو شود بلافاصله پس از پیروزی فرانسیس انگانو او را به قفس مبارزه دعوت کرد. وی حتی در واکنش به قدرت ضربات مشت فرانسیس انگانو در این توییت با اشاره به مواردی مانند هوش، سرعت و نکات دیگر این موضوع را به چالش کشیده است.

جان جونز هیچ فرصتی برای حریف طلبی و مقایسه خود با فرانسیس انگانو را از دست نمی دهد

در همین رابطه فرانسیس انگانو نیز تمایل بسیاری برای رویارویی با جان جونز دارد و حاضر است برای دفاع از موفقیت های اخیرش در مقابل یکی از خطرناکترین مبارزان یو اف سی ملقب به استخوان ها (Bones) مسابقه دهد.

  • در ویدئو زیر فیلم منتخب مبارزات جان جونز در یو اف سی را مشاهده خواهید کرد:
فیلم برگزیده مبارزات جان جونز در یو اف سی

فرانسیس انگانو در مقابل دانیل کورمایر

دانیل کورمایر “Daniel Ryan Cormier” متولد ۱۹۸۹ یک مبارز ام ام ای و نیز کشتی گیر آمریکایی است که تجربه مبارزه در دسته نیمه سنگین و سنگین وزن را دارد.

پختگی دانیل کورمایر میتواند فرانسیس انگانو را غافلگیر کند
پختگی دانیل کورمایر میتواند فرانسیس انگانو را غافلگیر کند

دانیل کورمایر که همواره یک پای ثابت رده بندی های برترین مبارزان یو اف سی بوده است در ۲۲ پیروزی خود ۱۰ ضربه فنی و ۵ تسلیم حریف را به ثبت رسانده است.

دنیل کورمیر علاوه بر اینکه پیروزی فرانسیس انگانو را تبریک گفته است توضیح داده که این پیروزی بدون شک مسابقات یو اف سی سنگین وزن را دچار تغییر خواهد نمود:

توییت دنیل کورمیر و تبریک موفقیت فرانسیس انگانو

دانیل کورمایر که پیشتر از یو اف سی خداحافظی کرده بود اکنون اعلام کرده که حاضر است برای مسابقه با فرانسیس انگانو به قفس مبارزه بازگردد، او همچنین اضافه کرده است که:

از هیچ کسی نمیترسم.

دنیل کورمایر

دانیل کورمایر که حتی سابقه مبارزه با استیپه میوچیچ را نیز دارد در مقابل فرانسیس انگانو از قد کوتاه تری برخوردار است ولی با اینحال سابقه حضور او در المپیک و تیم ملی آمریکا نشان میدهد که تجربه کافی برای رویارویی با پدیده اینروزهای یو اف سی را یدک میکشد.

  • در ویدئو زیر فیلم منتخب مبارزات دانیل کومایر در یو اف سی را مشاهده خواهید کرد:
فیلم منتخب مبارزات دنیل کورمایر در یو اف سی

فرانسیس انگانو در مقابل دریک لویس

دریک لویس “Derrick Lewis” متولد ۱۹۸۵ در آمریکا، یک مبارز ترکیبی ام ام ای در سنگین وزن یو اف سی است.

دریک لویس یک حریف قدرتمند برای فرانسیس انگانو است
دریک لویس یک حریف قدرتمند برای فرانسیس انگانو است

او حتی در آمریکا یک قهرمان محسوب میشود که در سال ۲۰۱۷ که ایالات متحده درگیر طوفان و گردبار هاروی (Hurricane Harvey) بود حدود ۱۰۰ تن را که دچار حادثه شده بودند با استفاده از کامیونت خود نجات داده است.

این مبارز با استعداد که از سال ۲۰۰۹ بطور جدی در ورزش رزمی مبارزات ترکیبی شرکت دارد با ۱۲ پیروزی از طریق ضربه فنی در یو اف سی رکورددار است.

در ویدئو زیر که توسط او در حساب توییتر شخصی اش منتشر شده دریک لوییس با یک بوکسر باشگاهی که به وی گفته بود او را در رینگ شکست خواهد داد زیرا وی تنها یک مبارز ام ام ای است را مشاهده میکنید:

فیلم درگیری دریک لوییس با یک بوکسور باشگاهی در رینگ

در قفس مبارزه دریک لوییس میتواند حتی پیش از آنکه فرانسیس انگانو برای ضربات مشت خود آماده شود وی را با مشکل مواجه سازد. پختگی و نیز استعداد ذاتی دریک لوییس یک چالش جدی برای انگانو خواهد بود، همانطوریکه پیشتر نیز در رویداد ۲۲۶ یو اف سی وی توانست انگانو را مغلوب سازد.

  • در ویدئو زیر فیلم منتخب مبارزات دریک لوییس در یو اف سی را مشاهده خواهید کرد:
فیلم منتخب مبارزات دریک لوییس در مسابقات یو اف سی

فرانسیس انگانو در مقابل سیریل گان

سیریل گان “Ciryl Gane” متولد ۱۹۹۰ در فرانسه است. وی که در کیک بوکسینگ و موی تای تخصص دارد در سال ۲۰۱۸ وارد مبارزه های ترکیبی شد.

سیریل گان هم تیمی تمرینی فرانسیس انگانو است و شناخت خوبی از او دارد
سیریل گان هم تیمی تمرینی فرانسیس انگانو است و شناخت خوبی از او دارد

سیریل گان که در تمرینات خود ثبات بسیاری نشان میدهد برای مدت طولانی است که از یک مربی به نام فردیناند لوپز (Ferdinand Lopez) استفاده میکند، وی حتی باشگاهی که در آن تمرین میکند را نیز تغییر نداده است. پیروزی های اخیر او در مقابل Junior dos Santos و Jairzinho Rozenstruik نشان میدهد که وی از آمادگی بالایی برای رویارویی با هر مبارز دیگری در یو اف سی برخوردار است.

نکته جالب اینجاست که فرانسیس انگانو در حقیقت به عنوان هم تمرینی سیریل گان نیز محسوب میشود. سیریل گان پیشتر نیز از مبارزه با فرانسیس انگانو استقبال کرده بود و البته این شرط را نیز افزوده بود که مبارزه میبایست برای عنوان قهرمانی سنگین وزن یو اف سی باشد. وی در توییت زیر پیروزی انگانو را به او تبریک گفته است:

توییت سیریل گان و پیام تبریک وی به فرانسیس انگانو

بنابراین اکنون فرصت خوبی است تا فرانسیس انگانو که به جایگاه قهرمانی سنگین وزن رسیده است در مقابل سیریل گان که حتی ۱ اینچ (هر اینچ ۲.۵۴ سانتیمتر) از او هم قد بلندتر است قرار بگیرد.

  • در ویدئو زیر فیلم منتخب مبارزات سیریل گان در یو اف سی را مشاهده خواهید کرد:
فیلم برگزیده مبارزات سیریل گان در مسابقات یو اف سی

فرانسیس انگانو در مقابل استیپه میوچیچ

استیپه میوچیچ “Stipe Miocic” متولد ۱۹۸۲ در آمریکا است. وی که اصالت کرواسی دارد تاکنون موفق شده چندین بار از عنوان قهرمانی سنگین وزن یو اف سی دفاع کند.

استیپه میوچیچ میتواند در یک سه گانه تجربه شکست اخیر در مقابل فرانسیس انگانو را به پیروزی تبدیل کند
استیپه میوچیچ میتواند در یک سه گانه تجربه شکست اخیر در مقابل فرانسیس انگانو را به پیروزی تبدیل کند

در توییت زیر وی به موفقیت هایش در دفاع از قهرمانی سنگین وزن اشاره دارد:

توییت استیپه میوچیچ و اشاره وی به رکوردهایش در مسابقات یو اف سی

فرانسیس انگانو اگرچه در دومین مبارزه توانست استیپه میوچیچ را مغلوب سازد با اینحال همچنان جای یک دیدار سوم بین این دو ورزشکار خالی است. استیپه میوچیچ ۳۸ ساله زمان زیادی برای بازسازی و تمرین برای شرکت در یک مسابقه سه گانه با فرانسیس انگانو ندارد با اینحال او همچنان به عنوان مبارزی که توانسته انگانو را در دیدار پیشین شکست دهد شایستگی رویارویی مجدد با وی را دارد.

استیپه میوچیچ که پیش از ورود به دنیای ورزش ام ام ای یک آتشنشان بوده است تاکنون با فراز و نشیب های بسیاری مواجه شده با اینحال توانسته یک کارنامه موفق از خود بر جای بگذارد. مبارزه سوم میان استیپه میوچیچ با فرانسیس انگانو میتواند فرصتی مناسب برای پایانی درخشان در کارنامه ورزشی وی باشد.

  • در ویدئو زیر فیلم منتخب مبارزات استیپه میوچیچ در یو اف سی را مشاهده خواهید کرد:
فیلم منتخب مبارزه های استیپه میوچیچ در یو اف سی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *